Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Боли ме крака
Клуб Политика > Форуми > Българи в Америка
Страници: 1, 2, 3, 4
pesho
Изведнъж много ме заболя крака изневиделица. Май преди 2 месеца се изшибах много кофти, но се оправих и даже забравих. Ама много ме беше заболяло. Може да счупих нещо тогава какъвто съм кърък. Сега май като стана студено, преди 2 дена супер много ме заболя. Едвам стъпвам ебати. Излишно е да казвам, че нямам хубава здравна застраховка както повечето американци и нямам време за лекар. Иначе видимо нищо ми нема. Некви идеи? Знам, че моите врагове ми препоръчвам да пия цианкалий. Други идеи?
snakeling
Цитат(pesho @ Oct 14 2008, 02:57 AM) *
Изведнъж много ме заболя крака изневиделица. Май преди 2 месеца се изшибах много кофти, но се оправих и даже забравих. Ама много ме беше заболяло. Може да счупих нещо тогава какъвто съм кърък. Сега май като стана студено, преди 2 дена супер много ме заболя. Едвам стъпвам ебати. Излишно е да казвам, че нямам хубава здравна застраховка както повечето американци и нямам време за лекар. Иначе видимо нищо ми нема. Некви идеи? Знам, че моите врагове ми препоръчвам да пия цианкалий. Други идеи?

евентуално може да подейства хомеопатия
примерно Рус Токс 200 /Rhus Tox 200 CH/

И Ибупрофен./Адвил/
Terminator
Цитат(pesho @ Oct 13 2008, 07:57 PM) *

Къде точно го удари? Коляно, глезен?
pesho
Цитат(Terminator @ Oct 13 2008, 08:00 PM) *
Къде точно го удари? Коляно, глезен?

Ами не знам как се казва. Значи не стъпалата, а обратното на стъпалата. Горе-долу там до глезена. Мисля, че горната част на ходилото. Мога да потърся снимка по Интернет, ако мислиш, че има значение.
чери
Цитат(pesho @ Oct 13 2008, 07:03 PM) *
Ами не знам как се казва. Значи не стъпалата, а обратното на стъпалата. Горе-долу там до глезена. Мисля, че горната част на ходилото. Мога да потърся снимка по Интернет, ако мислиш, че има значение.

нямаш ли личен лекар? най-добре е да се консултираш с доктор. ние тук каквото и да ти кажем, все пак не сме специалисти.
ДървенГоспод
Инвестицията в здраве е хубаво нещо. Ако нямаш шанс в УСА, помисли за пътуване до България с цел преглед и лечение евентуално.

Цитат(pesho @ Oct 14 2008, 01:57 AM) *
Terminator
Цитат(pesho @ Oct 13 2008, 08:03 PM) *

Да, разбирам. Там има много малки кости и ако си го натъртил лошо, може да чувстваш болка поне до шест месеца, после се успокоява. Nищо страшно, нямаш нищо счупено, но ако се съмняваш можеш да си направиш снимка.
pesho
Цитат(чери @ Oct 13 2008, 08:06 PM) *
нямаш ли личен лекар? най-добре е да се консултираш с доктор. ние тук каквото и да ти кажем, все пак не сме специалисти.

Ами аз нямам личен лекар, защото съм на ППО. Само че не знам лекар какво може да ми каже, освен ако не ми направи некво MRI, а то струва хиляди. А моята застрховка е супер насрана, защото си избрах най-евтината, което беше глупос. Първите 1,500 са ми покрити, но от 1,500 до 5,000 си ги плащам сам. От там нататък ми е пак платено. Освен това тия 1,500, ако не ги използвам си ги взимам в общи линии, тъй че реално си плащам от джоба. Мисля че ще се оправя, ама знам ли - може да измислите нещо умно. Не ми трябват обезболяващи. Това не ме притеснява, а по-скоро некви идеи за добър лонг търм рикавъри.
pesho
Цитат(Terminator @ Oct 13 2008, 08:09 PM) *
Да, разбирам. Там има много малки кости и ако си го натъртил лошо, може да чувстваш болка поне до шест месеца, после се успокоява. Nищо страшно, нямаш нищо счупено, но ако се съмняваш можеш да си направиш снимка.

Да, някоя от тия малките кости явно съм натъртил. Аз много качествено се изшибах, ама сигурно нищо ми няма. Аз съм доста учуден как изведнъж ме заболя. А каква снимка се прави - знаеш ли?
потен негър
Цитат(snakeling @ Oct 13 2008, 11:59 AM) *
евентуално може да подейства хомеопатия
примерно Рус Токс 200 /Rhus Tox 200 CH/

И Ибупрофен./Адвил/

не искам да влизам в спор на тема хомеопатия, ма тя не се ли използва за хронични проблеми ебати. човек като се натърти и го боли крака, не пие такива работи
Perlata
Цитат(pesho @ Oct 14 2008, 12:14 AM) *
Да, някоя от тия малките кости явно съм натъртил. Аз много качествено се изшибах, ама сигурно нищо ми няма. Аз съм доста учуден как изведнъж ме заболя. А каква снимка се прави - знаеш ли?

нищо ти няма, но боли дълго и качествено, дъ те успукуя.
ДървенГоспод
Брато, ще повярвам на хомеопат(к)и като ги видя да лекуват рязана глава. Бахти шарлатаните!
Цитат(потен негър @ Oct 14 2008, 02:21 AM) *
не искам да влизам в спор на тема хомеопатия, ма тя не се ли използва за хронични проблеми ебати. човек като се натърти и го боли крака, не пие такива работи
Иръпшъна
Често ставите болят при липса на някои витамини и минерали. Виж калций, магнезий и витамин Д. Поне няма да навреди.

Цитат(pesho @ Oct 14 2008, 12:11 AM) *
Ами аз нямам личен лекар, защото съм на ППО. Само че не знам лекар какво може да ми каже, освен ако не ми направи некво MRI, а то струва хиляди. А моята застрховка е супер насрана, защото си избрах най-евтината, което беше глупос. Първите 1,500 са ми покрити, но от 1,500 до 5,000 си ги плащам сам. От там нататък ми е пак платено. Освен това тия 1,500, ако не ги използвам си ги взимам в общи линии, тъй че реално си плащам от джоба. Мисля че ще се оправя, ама знам ли - може да измислите нещо умно. Не ми трябват обезболяващи. Това не ме притеснява, а по-скоро некви идеи за добър лонг търм рикавъри.
Terminator
Цитат(pesho @ Oct 13 2008, 08:14 PM) *

Ами не съм специалист ортопед, но предполагам че ти е нужен обикновен Х-рей. АКо имаш пукнати или счупени кости крака ти ще се надува постоянно и ще имаш сини оттоци. Опипай го също за твърди образувания и бучки. Ако нямаш нищо от това което споменах, значи е обикновено "контузио"(medicinski termin) и няма за какво да се притесняваш.
pesho
Цитат(Perlata @ Oct 13 2008, 08:22 PM) *
нищо ти няма, но боли дълго и качествено, дъ те успукуя.

thanks
snakeling
Цитат(потен негър @ Oct 14 2008, 03:21 AM) *

изпозлва се за почти всичко, и особено за остри проблеми, защото действа по-бързо и ефективно от другите неща.За натъртено, за грип , за след опрации и т.н...

също и за хронични заболявания, щото хроничните ако имаха друго лечение, нямаше да са станали такова, нали..логичноsmile.gif

това лято ако не бях пила хомеопатия, като се бях раздрайфала насред торонто,не знам как щях да ида на зъболекар, щот ми се изду венеца и на сутринта да летя до ню йорк....

с хомеопатия ми мина за под минута-от кенефа на етажа на зъболекаря, където драйфах, до кабинета му взех хомеопатия и успях да седа с отворена уста 2 часа..а преди това беше немислимо

потен негър
аве аз имам кофти контузия на коляното от едно време като цъках сокър в колежа, и има едни мазила дето вонят на камфор и ментол - загряващи такива - много добре ми идват като си намажа коляното. иначе по принцип ако съм на работа и се парфюмирам с хуго босс, и си туря малко камфор на коляното дето смърди и то на километри от мене, се получава малко селска комбинация честно казано. ма не ми пука особено
snakeling
Цитат(ДървенГоспод @ Oct 14 2008, 03:26 AM) *
Брато, ще повярвам на хомеопат(к)и като ги видя да лекуват рязана глава. Бахти шарлатаните!

хахах, гениално a050.gif
значи ли това, че ще повярваш и на лекари, ако видиш да лекуват рязана глава?

и до тогава с кво се лекуваш? с чепат клон като тоя на аватара ти? a050.gif
pesho
Цитат(Terminator @ Oct 13 2008, 08:26 PM) *
Ами не съм специалист ортопед, но предполагам че ти е нужен обикновен Х-рей. АКо имаш пукнати или счупени кости крака ти ще се надува постоянно и ще имаш сини оттоци. Опипай го също за твърди образувания и бучки. Ако нямаш нищо от това което споменах, значи е обикновено "контузио"(medicinski termin) и няма за какво да се притесняваш.

Проверих - наистина нищо ми няма! Дорбе че попитах. Без малко да се набутам да отида на лекар! Тенкс, Терминаторе!
Perlata
Цитат(Иръпшъна @ Oct 14 2008, 12:26 AM) *
Често ставите болят при липса на някои витамини и минерали. Виж калций, магнезий и витамин Д. Поне няма да навреди.

не ми се вярва да е това. ударил го е, щом след дълго време още боли може да има пукнато, но не и счупено. така или иначе при пукнато няма какво да прави освен да чака. boxed.gif
snakeling
Цитат(потен негър @ Oct 14 2008, 03:26 AM) *
аве аз имам кофти контузия на коляното от едно време като цъках сокър в колежа, и има едни мазила дето вонят на камфор и ментол - загряващи такива - много добре ми идват като си намажа коляното. иначе по принцип ако съм на работа и се парфюмирам с хуго босс, и си туря малко камфор на коляното дето смърди и то на километри от мене, се получава малко селска комбинация честно казано. ма не ми пука особено

Миии...вземи Арника 10М -пие се еднократно, не са маже, и виж дали нещо ще направи.Ма не мацай с камфор и ментол щото спират действието на хомеопатията.
pesho
Цитат(потен негър @ Oct 13 2008, 08:26 PM) *

Некъв Айс беше - затова ли говориш? Dry ice не беше ли? Взема да отида да си купя едно от тия още сега ли? Точно това ще направя!
потен негър
сори, тва не го вярвам. взела си си хомеопатично зрънце и е подействало като пласебо.
на мен една докторка ми е вкарала разни хомеопатични за алергии и подобни глупости. трябва да се пият месеци наред уж. дали действат не е ясно така или иначе, но за обострен проблем да действат мигновено - съмнявам се
ДървенГоспод
Амчи те твърдят, че всичко лекуват с чаша вода и два атома от черен дроб на патка в нея. Нормалните лекари не се изхвърлят като телешопинг водещи.

Цитат(snakeling @ Oct 14 2008, 02:28 AM) *
хахах, гениално a050.gif
значи ли това, че ще повярваш и на лекари, ако видиш да лекуват рязана глава?

и до тогава с кво се лекуваш? с чепат клон като тоя на аватара ти? a050.gif
pesho
Цитат(Иръпшъна @ Oct 13 2008, 08:26 PM) *

Утре ще се наям здраво със сирене и ще си накупя всякви плодове. Тенкс за съвета!
Perlata
Цитат(snakeling @ Oct 14 2008, 12:30 AM) *
Миии...вземи Арника 10М -пие се еднократно, не са маже, и виж дали нещо ще направи.Ма не мацай с камфор и ментол щото спират действието на хомеопатията.

Арника го имаш на спрей - много е готино! пръскаш на уморените крачета.
потен негър
Цитат(pesho @ Oct 13 2008, 12:30 PM) *
Некъв Айс беше - затова ли говориш? Dry ice не беше ли? Взема да отида да си купя едно от тия още сега ли? Точно това ще направя!

ами има го в много варианти, аз го взимам от CVS но би трябвало да е във всеки дръг стор.
Perlata
Цитат(pesho @ Oct 14 2008, 12:30 AM) *

тва е за 1/2 час бе Пешо, не залитай.
pesho
Цитат(потен негър @ Oct 13 2008, 08:33 PM) *
ами има го в много варианти, аз го взимам от CVS но би трябвало да е във всеки дръг стор.

Ама май не се казва Драй Айс. Твоето знаеш ли точно как се казва? Да не купя нещо за чистене на зъби по погрешка. Аз не ходя много по аптеки.
pesho
Цитат(snakeling @ Oct 13 2008, 08:30 PM) *

Ама аз не вярвам в алтернативни медицини и такива работи. Мерси за съветите все пак!
snakeling
Цитат(потен негър @ Oct 14 2008, 03:31 AM) *
сори, тва не го вярвам. взела си си хомеопатично зрънце и е подействало като пласебо.
на мен една докторка ми е вкарала разни хомеопатични за алергии и подобни глупости. трябва да се пият месеци наред уж. дали действат не е ясно така или иначе, но за обострен проблем да действат мигновено - съмнявам се

е ако искаш вярвай
плацебо другия път-преди това взех други три лекарства, щото не си бях уцелила точното и никво плацебо не настъпи, даже още повече драйф a050.gif

най-обичам като чуя неква дофорка дето хабер си няма от хомеопатия, ама чула някъде, че е безопасна и почва да дава "за алергии", да се пият месеци!!!!! icon_evil.gif хубаво че не ти е направила брохит или астма с тая гениална "хомеопатия" дето е приложила...чудя се аз дали да не отворя един кабинент по неврохирургия да пооперирам ..чух че много помага! sad.gif(

Хомеопатията, която реално работи и лекува, а не само разбълниква организма е класическата хомеопатия. Там се предписва едно единствено лекарство на базата на всички твои особености и характеристиките на симптомите и не се пие с месеци а обикновено еднократно. Друг е въпросът,че цялото лечение отнема време, точно както обичайно отнема време да се разболееш.

За остри състояние хомеопатията действа много по-бързо от друго. Примерно грип с 40 градуса може да го няма след 2 часа.Или поне на следващия ден и то напълно.Това го знам от личен опит.
Иръпшъна
И още нещо - яйца, риба и един вид маргарин - с Омега 3 и.т.н.

Цитат(pesho @ Oct 14 2008, 12:32 AM) *
Утре ще се наям здраво със сирене и ще си накупя всякви плодове. Тенкс за съвета!
snakeling
Цитат(pesho @ Oct 14 2008, 03:36 AM) *
Ама аз не вярвам в алтернативни медицини и такива работи. Мерси за съветите все пак!

ок, нп
pesho
Цитат(Иръпшъна @ Oct 13 2008, 08:37 PM) *
И още нещо - яйца, риба и един вид маргарин - с Омега 3 и.т.н.

Аз ей сега излапах 4-5 яйца. Те тукашните май съдържат тия Омеги не знам какви си в големи количества. Тъй че мисля, че съм запасен откъм Омега!
snakeling
Цитат(Perlata @ Oct 14 2008, 03:32 AM) *
Арника го имаш на спрей - много е готино! пръскаш на уморените крачета.

това е друго

за стари травми спрей арника, не помага
трябва висока потенция и орално

п.п хаха, тва звучи супер яко, ама не значи това, която биха си помислили някои plezlio.gif a050.gif
snakeling
Цитат(ДървенГоспод @ Oct 14 2008, 03:31 AM) *
Амчи те твърдят, че всичко лекуват с чаша вода и два атома от черен дроб на патка в нея. Нормалните лекари не се изхвърлят като телешопинг водещи.

черния дроб от патка е на боарон патента-осцилоконцинум
никой не твърди, че лвкува всичко-дава се само за превенция и ранно лечение на грип и настинка

потен негър
абе аз въобще не и вярвам на тая докторка дето ми ги е дала тия глупости за алергиите. на тебе вярвам още по-малко обаче, в интерес на истината. и аз не съм много по алтернативната медицина - големи шантавели се въдят там, само и само да зарибят човек с некоя глупос hmm.gif
Perlata
Цитат(snakeling @ Oct 14 2008, 12:38 AM) *
това е друго

за стари травми спрей арника, не помага
трябва висока потенция и орално

п.п хаха, тва звучи супер яко, ама не значи това, която биха си помислили някои plezlio.gif a050.gif

rolling.gif знам какво имаш предвид, но наистина звучи яко. бе дай да отворим един кабинет онлайн, ако не друго поне майтап ще става.
потен негър
Цитат(pesho @ Oct 13 2008, 12:35 PM) *
Ама май не се казва Драй Айс. Твоето знаеш ли точно как се казва? Да не купя нещо за чистене на зъби по погрешка. Аз не ходя много по аптеки.

не знам как се казва мойто мазило - трябва да погледна в нас. ма според мен квото и да е мазило с евкалипт и камфор което действа загряващо, си бачка много добре. даже ся се сещам тва дето си го бях взел последно е Tiger Balm, май в българия му викат виетнамски балсам
snakeling
Цитат(потен негър @ Oct 14 2008, 03:41 AM) *
абе аз въобще не и вярвам на тая докторка дето ми ги е дала тия глупости за алергиите. на тебе вярвам още по-малко обаче, в интерес на истината. и аз не съм много по алтернативната медицина - големи шантавели се въдят там, само и само да зарибят човек с некоя глупос hmm.gif

ма ку щеш бе cool.gif
спасяването на давещите се е дело на самите давещи се plezlio.gif

аз не съм пила антибиотик и почти нищо друго от 17 години и съм си излекувала куп неща, па вие не вярвайте, мажете се с ментол и камфор, праскайте се с ваксини от бройлери и маймунски бъбреци, пийте антибиотик и така...напред към светли бъднини a050.gif
потен негър
ебати! да не се праскаме с ваксини от маймунски бъбреци, ми да се тъпчем с хомеопатичен есктракт от патешки дроб blink.gif все в гъз ако питам мен, дето има една дума
ДървенГоспод
Aми ако имаш време прочети това да речем. Според мен хомеопатията е умряла работа.
Цитат(snakeling @ Oct 14 2008, 02:41 AM) *
черния дроб от патка е на боарон патента-осцилоконцинум
никой не твърди, че лвкува всичко-дава се само за превенция и ранно лечение на грип и настинка
Perlata
Цитат(потен негър @ Oct 14 2008, 12:44 AM) *
не знам как се казва мойто мазило - трябва да погледна в нас. ма според мен квото и да е мазило с евкалипт и камфор което действа загряващо, си бачка много добре. даже ся се сещам тва дето си го бях взел последно е Tiger Balm, май в българия му викат виетнамски балсам

може би имаш предвид Voltaren ?
потен негър
Цитат(Perlata @ Oct 13 2008, 12:54 PM) *
може би имаш предвид Voltaren ?

имам в предвид тайгър балм, то си е трейдмарк
чери
Цитат(потен негър @ Oct 13 2008, 07:44 PM) *

сега се сещам, че и ние имаме такова смръдливо лекарство и с него мацаме детенце като си натърти краката при ски състезания. тя хич не може да го понася, но върши работа.
Perlata
Цитат(потен негър @ Oct 14 2008, 12:59 AM) *
имам в предвид тайгър балм, то си е трейдмарк

тигровото го знам, волтарена е лекарство, има го и орално, но в Пешовия крак по добре да го мажИ.
pesho
Цитат(Perlata @ Oct 13 2008, 09:06 PM) *
тигровото го знам, волтарена е лекарство, има го и орално, но в Пешовия крак по добре да го мажИ.

Сега ще зема да си легна да се наспа. Утре ще ги потърся тия работи, но много добра идея за тия мазила!
Terminator
Цитат(pesho @ Oct 13 2008, 09:09 PM) *
Сега ще зема да си легна да се наспа. Утре ще ги потърся тия работи, но много добра идея за тия мазила!

Пешо, аз съм си лекувал натъртвания и изкълчвания с компрес от смачкан лук, сол и олио. Верно е, че прилича на салата, но пък помага - два дни и болката я няма. Баба ми ме научи на тая рецепта, само дето не мирише много приятно - нещо като Хуго Бос.. a050.gif a050.gif a050.gif
чери
Цитат(Terminator @ Oct 13 2008, 08:17 PM) *
Пешо, аз съм си лекувал натъртвания и изкълчвания с компрес от смачкан лук, сол и олио. Верно е, че прилича на салата, но пък помага - два дни и болката я няма. Баба ми ме научи на тая рецепта, само дето не мирише много приятно - нещо като Хуго Бос.. a050.gif a050.gif a050.gif

хахахаха a050.gif a050.gif a050.gif а аз се чудех що не си падам по него. иначе старческите рецепти са много точни! мен дядо ми ме учи как се лекува яка кашлица - греяно вино в черен пипер. plezlio.gif

п.п. лека нощ, Пешо! утрото е по-мъдро от вечерта... wink.gif
Corleone
Цитат(pesho @ Oct 14 2008, 02:11 AM) *

Много ви е шибана здравната систем в Масачузец. А негрото Обама иска да прави националната здравна система такава, баси! what.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.